آموزش رفع خطای صفحه ی مرگ در وردپرس

آموزش رفع خطای صفحه ی مرگ در وردپرس

با عرض سلام خدمت کاربران وبسایت آراز تم امروز می خواهیم با یکی از آزار دهنده ترین مشکلات در وردپرس آشنا شویم اگر با وردپرس کار کرده باشید احتمالا تا به حال با خطای صفحه سفید مواجه شده اید این خطا یکی از گنگ ترین و گیج کننده ترین خطا های وردپرس هست بدین صورت که وقتی آدرس سایت خود را وارد می کنید و اینتر را می زنید هیچ چیزی مشاهده نمی کنید و با صفحه ی سفید مواجه می شوید گاهی اوقات تنها یک بخش خاصی از سایت وردپرسی شما با خطای صفحه ی سفید مواجه می شود و فقط یک صفحه از سایت دچار این خطا می شود. به خطای صفحه سفیدخطای مرگ هم می گویند چون واقعا وبسایت شما می میرد و قابل استفاده نخواهد بود. امروز می خواهیم با این خطا بیشتر آشنا شویم و راهکارهایی را آموزش بدهیم تا با این خطا مواجه نشوید.

صفحه ی مرگ ورد پرس

اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این هست که همیشه سعی کنید از قالب ها و افزونه هایی که داریدیک بکاپ تهیه کنید.مواجه شدن با خطای صفحه سفیدیا صفحه ی مرگ می تواند یک تجربه ی تلخی برای شما محسوب شود اگر با وردپرس آشنایی نداشته باشید بهتر است از پشتیبان هاست خود ویا افرادی که آشنایی نسبی با وردپرس دارند کمک بگیرید ولی جای نگرانی نیست اگر اندکی با وردپرس کار کرده باشیدو آشنایی مختصری با ورد پرس داشته باشید می توانید این خطا را با کمک این آموزش حل کنید پس اگر هنگام ورود به سایت خود هیچ اطلاعاتی مشاهده نکردید و با یک صفحه ی سفید مواجه شدید ابتدا یک نفس عمیق بکشید! و سپس ادامه آموزش ما را بخوانید تا با استفاده از چندمرحله ی ساده مشکل راحل کنیم.

دلایل رخ دادن خطای صفحه ی مرگ در وردپرس

  • محدودیت حافظه پیش فرض وردپرس
  • وجود توابع مخرب در افزونه
  • نصب قالبی که مشکل دارد
  • به وجود آمدن اشکال در سرور میزبان سایت
  • ایرادات ناشی از آپدیت خودکار

راهکار های حل خطای صفحه ی مرگ دروردپرس

ما در این اموزش از مجموعه آموزش های وبسایت آرازتم پنج راهکار ساده برای حل این مشکل به شما آموزش خواهیم داد. تا آخر با ما همراه شوید تا بتوانید در صورت وقوع این خطا قادر به حل آن باشید.

۱: افزایش میزان محدودیت حافظه

یکی از رایج ترین دلایل وقوع خطای صفحه سفید استفاده بیش از حد ازحافظه و کمبود حافظه ی کافی برای عملیات‌هاست می باشد برای حل این مشکل باید محدودیت حافظه را افزایش دهید برای این کار بایدفایل wp-config را باز کنید،پیشنهادمی کنم از ویرایشگر++ Notepad استفاده کنید و بعد از باز کردن فایل مذکور کلید ترکیبی ctrl+F را بزنیدوسپس کد زیر را جستجو کنید و مقدار محدودیت حافظه را افزایش دهید.

 ;(’define(WP_MEMORY_LIMIT’,۱۲۸M

نکنه:اگر بعد از باز کردن wp-config  و سرچ کردن نتوانستید تکه کد بالا را پیدا کنید جای نگرانی نیست می توانید خودتان همین تکه کد را داخل فایل wp-config  قرار دهید و با این کار محدودیت حافظه را افزایش بدهید.

اگر باز هم با مشکل مواجه شدید می توانید با پشتیبان هاستینگ خود تماس گرفته و مشکل را به او اطلاع دهید فقط این نکته را درنظر بگیریدکه فایل wp-config  فایل بسیار حساسی هست سعی کنید در قسمت های دیگر آن دستکاری نکنید تا با خطاهای مختلف مواجه نشوید.

۲:همه‌ی افزونه‌ها را غیرفعال کنید

اگر افزایش حافظه کمکی نکرد ، یا اگر حد حافظه بالایی مانند ۲۵۶M یا ۵۱۲M دارید ، پس باید مشکلتان از جای دیگری باشد.

این احتمال وجود دارد که خطای صفحه سفید ناشی از اشکالات موجود در یکی از افزونه ها باشد. بیایید جلو برویم و همه افزونه ها را غیرفعال کنیم.

اگر هنوز هم می توانید به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید ، می توانید به سادگی از قسمت  plugins  گزینه ی همه ی افزونه های نصب شده را انتخاب کنید . سپس تمام افزونه های نصب شده  را غیر فعال کنید.

اگر به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی نداشتید برای این که افزونه ها را غیر فعال کنید وارد پوشه ای که ورد پرس را در داخل آن نصب کرده اید بشوید و در مسیر wp-content/plugins نام پوشه plugins راتغییر بدهیدبا این کار تمام افزونه ها غیر فعال می شودو اگر خطای صفحه سفیدناشی از وجود ایراد دریکی از افزونه ها باشد اکنون این خطا رفع خواهد شدو شما برای یافتن فایل افزونه ی مشکل دار باید وارد پیشخوان وردپرس شوید و یک به یک افزونه ها را فعال کنیدو افزونه ای که باعث به وجود آمدن خطا شده است را پیدا کرده و آن را حذف کنید.

۳:جایگزینی قالب با قالب پیش فرض

اگر بعداز غیر فعال کردن افزونه ها باز هم این مشکل حل نشد احتمالا مشکل از قالب و پوسته ای که برای وبسایت خود استفاده می کنیدمی باشد.

ابتدا با استفاده از یک سرویس دهنده FTP به وب سایت خود وصل شوید و به آدرس / wp-content / themes /  بروید.  پوشه ی themes شامل تمام تم های نصب شده در وب سایت شما می باشد.

ابتدا روی تم فعلی وردپرس خود راست کلیک کرده و آن را به عنوان پشتیبان در کامپیوتر خود دانلود کنید تا یک بکاپ از آن داشته باشید .

در مرحله بعد ، باید تم فعلی خود را از وب سایت حذف کنید. بر روی پوشه تم خود راست کلیک کرده و “حذف” را انتخاب کنید. البته می توانید با عوض کردن نام پوشه ی تم ها هم قالب فعال روی سایت خود را غیر فعال کنید.

حال اگر یک تم پیش فرض وردپرس مانند (Twenty Nineteen) در وب سایت خود نصب کرده اید ، وردپرس به طور خودکار شروع به استفاده از آن به عنوان موضوع پیش فرض خواهد کرد. اگر بعد از انجام این مراحل خطای صفحه سفید وردپرس برای شما برطرف شد قطعا مشکل از قالب مورد استفاده ی شما بوده است.

۴:برسی آپدیت های خودکار که با خطا مواجه شده اند 

خیلی از افراد به دلیل این که آپدیت های دستی وقت گیر هستندو نیاز به دانش برنامه نویسی دارند از آپدیت های خودکار استفاده می کنند ولی آپدیت های خودکار بر اثر عوامل مختلفی گاهی با مشکلاتی مواجه می شوند که ممکن هست باعث خطای صفحه سفید شود.

برای حل مشکل ناشی از آپدیت خودکار باید به دایرکتوری سایت تان درسی پنل یا… مراجعه کنید و فایلی با اسمmaintenanceرا پیدا کرده و حذف کنید و دوباره سایت خود را بارگذاری کنید اگر تجربه ی کاربا سی پنل را نداشنه باشید می توانیداز پشتیبان هاست خود در این زمینه کمک بگیرید.

۵:روش های دیگر برای رفع خطای صفحه سفید در وردپرس

اگر هیچ کدام از روش های گفته شده در بالا،مشکل صفحه سفید وردپرس شما را حل نکرد، می توانید به عنوان آخرین راه حل از روش زیراستفاده کنید .

ابتدا کدهای زیر را در فایل wp-config.php قرار دهید .

;(error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);   define( 'WP_DEBUG', true

این کدها تمام خطا هایی که در سمت کار بر یا مدیریت رخ داده است را نشان می دهد.با خواندن پیغام می توانید متوجه شوید که به چه دلیل خطای صفحه سفید برای شما رخ داده است و اقدام به حل آن کنید.

همچنین اگر شما صفحه سفید وردپرس را فقط در نوشته های طولانی وب سایت خود مشاهده می کنید،می توانید با اضافه کردن کدهای زیر به فایل wp-config.php  این مشکل را حل کنید .

;( ini_set('pcre.recursion_limit',20000000); ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000

 

نکته پایانی

اگر بعد از انجام دادن تمام مراحل بالا باز هم خطای صفحه سفید حل نشد وردپرس خود را از نو نصب و راه اندازی کنید همچنین می توانید از پشتیبان هاستینگ خودکمک بگیریدتابتوانید این مشکل آزار دهنده را حل کنید. امیدوارم مطالب بالا برایتان مفید بوده باشد.

محمد هاشمی دوستدار وردپرس و عاشق کدنویسی است.او تمام تلاش خود را می کند به بزرگترین برنامه نویس ممکن تبدیل شود. او عضو جدید ایرانی طرح است و در بخش محتوا کمک حال بچه های تیم محتواست!

پیوستن به کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۴۴۱

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *